برنج پلاستیکی دشمن سلامتی – روش شناخت برنج پلاستیکی و تقلبی

بالا رفتن جمعیت و دانش بشر تغییرات گوناگون زیادی را در زندگی انسان ایجاد کرده که برای بهره مندی از زندگی سالم و بدون بیماری لازم است مهارتهای مختلفی را در زمینه های گوناگون داشت،  و در مورد کالاهای مصرفی خود و خانواداده بخصوص محصولات خوراکی، ضروری است که اطلاعات و شناخت کافی داشته باشیم.  زیرا امروزه در صورت تغذیه غلط نه تنها بیماری را در وجود خانواده و عزیزان خود میگذاریم بلکه همین تغذیه در توانایی و میزان استعداد و پیشرفت آینده آنها نیز تاثیر بزرگی خواهد داشت.در انتخاب اشتباه مواد غذایی و ارگانیکی مانند برنج که از غاهای اصلی خانواده هاست و به دلیل تاثیراتی که در لطافت و شادابی و  عدم ایجاد چین و. چروک و مردگی پوست ، حفظ جوانی و  مانعی در پیری زودرس دارد باعث اعتماد به نفس بالا در عزیزان شما میشود که در پیشرفت و موفقیت آنان مهمترین است. و از بیماری های زیادی بخصوص آلزایمر جلوگیری می کند .در واقع ب رنج و سبوس برنج هرچه طبیعی تر و ارگانیک تر باشد سلامتی و پیشرفت به عزیزان و خانواده شما نزدیکتر می شود.

بشت ویترین و مغازه ها حجم بسیار بزرگی از برنج های وارداتی  دیده  می‌شود همانطور که گفته شد چنانچه مهارت زندگی و اطلاعات کافی نباشد، برنجی بی کیفیت و یا کاملا پلاستیکی و بیماری زا را خریداری کرده و به خانه خود می برد. متاسفانه این شخص ندانسته و ناخواسته با هزینه و پول زحمت خود ، بیماری  را به خانواده خود می برد.

انواع برنج خارجی پشت ویترین مغازه ها حجم بسیار بزرگی از برنج های وارداتی  دیده  می‌شود همانطور که گفته شد چنانچه مهارت زندگی و اطلاعات کافی نباشد، برنجی بی کیفیت و یا کاملا پلاستیکی و بیماری زا را خریداری کرده و به خانه خواهد برد. در واقع این شخص با هزینه خود ، بیماری  را برای خانواده خود می برد.

 کشور چین که رتبه اول تولید برنج در جهان را داراست و نزدیک به 35 درصد  برنج جهان را تولید می کند. 

این برنج پلاستیکی نیز توسط تولیدکنندگان چینی و از ترکیب نشاسته و پلاستیک  و استفاده از قالب‌های مشابه برنج، ساخته شده در پایان عطر و بوی برنج را به آن اضافه می‌کنند. 

 این نوع برنج نه تنها هیچ گونه ارزش غذایی ندارد بلکه از جنس پلاستیک بوده و سرطان زاست.و متاسفانه در بازار کشور ما نیز داد و ستد می‌شود و بخاطر کمی تفاوت قیمت خانواده‌های ایرانی را از نعمت بالای ارزش غذایی برنج سبوس‌دار ایرانی محروم می‌کند، از ارزش غذایی که بگذریم همانطور که می‌دانیم پلاستیک آنقدر برای سلامتی مضر و سرطان زا می‌باشد که دانشمندان علم پزشکی توصیه می‌کنند از صرف چای یا غذای گرم در ظرف لاستیکی خودداری کنید.

چگونه برنج اصل را از نمونه تقلبی یا پلاستیکی تشخیص دهیم؟

برای تهیه برنج اصلی و البته واقعی و مرغوب که بعد از نان بالاترین مصرف غذایی بر سفره ایرانی را دارد، لازم است هنگام خرید نکاتی را بخاطر داشته باشید تا بتوانید برنج های مختلف بازار را بشناسید. 

اولین نکته ای که لازم است همیشه دانست این است که هر برنج ایرانی که انتخاب کنید حتی برنجی در پایین ترین سطح ، بسیار سالم‌تر و دارای ارزشی بالاتر از بهترین های خارجی است که شرایط مختلفی مثل تبلیغات رقبا و عدم حمایت ما مصرف کنندگان از تولید خود و گرایش به سمت محصولات خارجی، تولید کننده را مجبور به پایین کشیدن قیمت و بدنبال آن پایین آمدن سطح کیفی در اذعان عمومی می شود، در حالی که در واقعیت از بسیاری محصولات دیگر نیز ارزشمندتر است.یعنی کنید خود ارزش کالایی را درک و حس کنید و گول تبلیغات فریبنده و کلمات پررنگ، مانند ارگانیک یا دانه بلند و… را نخورید. تولید برنج ارگانیک به راحتی در مقداری بالا ممکن نیست. این مقاله را ببینید.برنج پلاستیکی رنگارنگ و زیباهنگام انتخاب برنج مصرفی خانواده خود، گول برنج رنگارنگ و دانه بلند و خوشکل زیر نور لامپ مغازه و بسته بندیهای زیبا را نخورید، برنج غیر طبیعی دانه های یک شکل و یک اندازه دارد چون در قالبها یک شکل تولید میشوند،

هنگام انتخاب برنج هرگز به برنج رنگارنگ و دانه بلند و و خوشکل زیر نور لامپ مغازه توجه نکنید، برنج غیر طبیعی دانه های یک شکل و یک اندازه دارد چون در قالبها یک شکل تولید میشوند، برای حفظ سلامت و حتی بالا بردن میزان هوش و استعداد خانواده خود ، عطر و طعم و ارزش غذایی را ملاک انتخاب خود قرار دهید.

اگر دقت کنید برنج طبیعی تر ایرانی قیمتی مناسبتر از برنج غیر طبیعی و حتی غیر ارگانیک دارد وقتی خریداران به برنج خارجی رو آورده و کشاورزان و شالیکاران ارگانیک کشور ما همچنان قیمت خود را پایین می آورند و نمیتوانند دلیل اصلی قیمت پایین محصول خود را اطلاع رسانی کنند، و متاسفانه گمان مصرف کننده و عموم در کیفیت آن بوده و هنگامی که خریداری نباشد ناچارند برنج تولیدی و کاملا ،طبیعی خود را که با زحمات و هزینه بسیار بالا بدست آورده با قیمتی بسیار پایین و حتی با زیان بفروشند.

برنجی که در اندازه و لیف کشیدن، متفاوت و غیر عادی تغییر می کند و از حالت طبیعی خارج میشود، در بهترین حالت و حتی اگر از جنس پلاستیک نباشد مطمئنا دست بشر در تغيير ژنیتیک بذر آن دست داشته است. اصولا هرچیزی که انسان و مخلوقات خدا را از حالت طبیعی و خدادادی خارج کند برای همه موجودات زنده روی زمین ، انسان و محیط زیست و زندگی مضر است .

تغییر ژنتیک بذر برنج تغییر ژنتیک بذر برنج خارجی و تولید 18.6 برابر حالت‌ عادی و دانه های 2،1 برابر بلندتر از حالت عادی، که در بازار ایران نیز متاسفانه به وفور در دسترس است ،

چرا برنج ایرانی ؟

در کشور ما استفاده چندانی از کشاورزی پیشرفته و سموم و داروهای مختلفی که کشورها برای بالا بردن تولیدات کشاورزی بکار می برند ندارند، و بدون شک بدترین ایرانی از بهترین برنج خارجی بسیار سرتر است ، حداقل اینکه ببیشتر به برنج نزدیک هستند، و همه ما مطمئن هستیم و می دانیم که 100 درصد برنجهای ایرانی پلاستیک و بیماری زا نیستند. همه میدانیم در کشور ما کارخانه تولید برنج پلاستیکی وجود ندارد. و همه میدانیم کشور ما از شمال و جنوب و جنوب غرب در خوزستان و اصفهان و چهارمحال و بختیاری شالیزارهای فراوان و داریم. همه میدانیم شهر لردگان در چهارمحال و بختیاری و در دامنه های رشته کوه های زاگرس با چشمه سارهایی بسیار که از دل زمین و  کوه ها میجوشند شالیزارهای کشت برنج و دامپروری بسیار و در کنار هم دارد که با کمک دامپروری و کودهای حیوانی خاک کشاورزی خود را تقویت می‌کند و بوسیله چشمه سارها و جویبارهایی با  آبهای معدنی رشته کوه های زاگرس آبیاری می شوند. و نیازی به سموم کشاورزی و کود شیمیایی ندارند. همه می دانیم که کشت ارگانیک ( خواص و ویژگی های برنج ارگانیک ) یعنی کشت برنج بدون سم و کود شیمیایی، و همه میدانیم که برنج بِ رنج فراوان نیاز دارد تا بدست بیاید و دلیل اصلی نام برنج همین تولید با رنج کشیدن 6 ماهه است و رنج از زحمد مفهوم متفاوتی دارد.تصویر برنج واقعا ارگانیک از دوربین ارمون  تصویر دانه های برنج واقعا ارگانیک ثبت شده با دوربین فروشگاه اینترنتی ارمون ارگانیک 

شاید بدترین برنج ایرانی فقط نوع برنج غیر ارگانیکی است و ما غذایی به مراتب سالم‌تر و خوش طعمتر مصرف میکنیم. دوم اینکه از کشاورزان کشورمون در شمال تا جنوب کشور خود حمایت می‌کنیم و به اقتصاد کشور خود و خانواده های ایرانی کمک میکنیم. سوم اینکه برنجی را مصرف می کنیم که همگام با طبیعت و در شالیزارهای کشورمون و با 6 ماه زحمات سنگین کشاورزان ایرانی که خواهران . برادرانمون هستند و در گرمای 40 تا پنجاه شالیزاراها زحمت کشیده تا برای گذران زندگیشون تلاشی کرده باشند و تولیدی باشد برای مصرف ما و کمکی باشد به اقتصاد کشورمون، تولید شده در ایران خودمونه، تولید دشمنانمون نیست که ما را از داروها و مواد غذایی مهم تحریم کرده اند، دانشمندان و جوانان ما را کشته و در تاریخ به ما ظلم کرده و به خاک و و خواهرانمون تجاوز میکردند، و امروز نیز این برنج مصرفی را در کارخانه ها و در هوای خنک و زیر کولر با دست خودشون تولید کرده اند. و مهمتر از همه شما غذایی سالم بر سفره خانواده و عزیزان خود خود میگذارید که هیچ بیماری ندارد و به رشد و پیشرفت عزیزان شما کمک می‌کند نه اینکه خدا نکرده باعث بیماری و زیان برای خانواده ایرانی میشود.

 

به دو تصویر بالا دقت کنید وقتی مشتریان در انتخاب با این دو برنج برخورد کنند چه انتخابی دارند؟ سرانجام چه میشود؟ آیا نتیجه‌ای جز  نتيجه زیر را انتظار دارید.

این نکته اضافه کنید که برنج خارجی و تولید کننده اول شرکتی بزرگ و دارای تبلیغ گسترده و مدیریت است، اما برنج دوم طبیعی و ارگانیک و بهترین است اما تولید کشاورزان بسیاری است که هرکدام در مقداری کمتر از دو سه تن تولید سالیانه دارند و توان و شرایط اطلاع رسانی ندارند، گوش و چشم خریدار نیز از صدا و تصاویر تبلیغات تصویر اولی پر شده است .

چه انتظاری برای کشاورز ایرانی دارید؟

اگر دقت کنید برنج طبیعی تر ایرانی قیمتی مناسبتر از برنج غیر طبیعی و حتی غیر ارگانیک دارد وقتی خریداران به برنج خارجی رو آورده و کشاورزان و شالیکاران برنج ارگانیک کشور ما همچنان قیمت خود را پایین می آورند و نمیتوانند دلیل اصلی قیمت پایین محصول خود را اطلاع رسانی کنند، و متاسفانه گمان مصرف کننده و عموم در کیفیت آن بوده و هنگامی که خریداری نباشد ناچارند برنج تولیدی و کاملا ،طبیعی خود را که با زحمات و هزینه بسیار بالا بدست آورده با قیمتی بسیار پایین و حتی با زیان بفروشند. ولی برنج نا مرغوب و بیماریزا راحت بین خانوا ه های ایرانی باعث ایجاد بیماری میشود و ارزشمند نیز هست . هم ایرانی مصرف کننده زیان میبیند و هم کشاورز تولید کننده ، ولی دشمن هر دو دارد سود می‌برد.

مشکل دیگر اینکه پس از مدتی استفاده قلق برنج مصنوعی بدست انها و سرآشپزها افتاده و با همان قلق وقتی برنج اصلی را طبخ میکنند و نتيجه دور از انتطار آنهاست مشکل را در نوع برنج میبینند. در حقیقت طبخ برنج ارگانیک و پلاستیکی با هم متفاوت است حتی طبخ برج ارگانیک و  غیر ارگانیک  و برنج شمال، کشور  و  برنج کشور هر کدام با دیگری تفاوت دارد.


روش و مشکلات تهیه برنج سبوسدار و ارگانیک ایرانی

برای شناخت برنج سبوس‌دار اگر کمی برنج در دست خود بگیرید در کف دست شما خاکه های سبوس برنج  که در اصطلاح برنج چرکین گفته می‌شود را مشاهده کرد و هرچه چرکین تر باشد کف دست شما اثرات و خاکه های سبوس بیشتری چسبیده و بوضوح دیده میشود، اما در مورد برنج سبوس‌دار باید به نکاتی بیشتری توجه داشت، که در پایان میتوانید این نکات را بخوانید.

  • بعضی از کیسه های برنج مخلوطی از چند نمونه برنج هستند که فقط با تیزبینی و دقت بالا، قابل شناخته شدن است، بهتر است در هنگام خرید از فروشنده بخواهید پلمب کیسه را باز کند و تمام کیسه را بررسی کنید، شاید هر کسی جز افراد ماهر و کشاورزان شالیکار نتواند تفاوت مخلوط چند نمونه برنج را متوجه شوید ولی بسته به نوع برنج های مخلوط شده و مقدار شباهت شکل دانه ها احتمال اینکه متوجه شوید، نیز وجود دارد، فیفتی فیفتی.

چنانچه با کشاورزان و منطقه کشت آشنایی دارید از کشاورزان خریداری کنید. همچنین بهتر است برنج نو و تازه سفید شده باشد و بوی کهنگی ندهد. برنجی که زیاد کهنه شود کرمک ریز می‌زند. هرگز برنج برای مصرف بالای سه ماه را از قبل تهیه نکنید، بهتر است هر یک یا دو ماه برنج نو و تازه تهیه کنید و مصرف بالای سه ماه نشود. در همین فروشگاه روزی که سفارش شما ثبت شود ، برنج تازه و نو در کارخانه های خود آماده کرده و برای شما ارسال می‌کند. فروشگاه اورمون امیدوار است با این کار خود همیشه شما را در کنار خود داشته و با حفظ رضایت شما پیشرفت روزافزون داشته باشد .

  روش های ساده و کاربردی زیر را برای تشخیص برنج سالم و واقعی از برنج پلاستیکی یا برنج کهنه یا مانده  بکار ببرید، 

 بهترین روش، انتخاب برنج ایرانی است هر برنج ایرانی را مصرف کنید مطمئنا از هر نوع برنج خارجی بهتر است. 

توصیه دیگر اینکه برنج مصرفی بیش از سه ماه را تهیه نکنید و حداکثر مصرف سه ماه خود را میتوانید  در فروشگاه اینترنتی ارمون سفارش داده تا ارمون در کارخانه های برنج خود، برنج تازه پوست گیری کرده و برنج کاملا تازه و ارگانیک برای شما ارسال کند، و طعم و ارزش غذایی برنج ارگانیک و سبوس‌دار را به وضوح ببینید. 

روش هایی برای تست برنج پلاستیکی و انتخاب درست برنج:

توجه: فروشگاه ارمون روش های زیر را تست نکرده و فقط در تحقیقات و مطالعات خود از سایتها و گفته های دیگران دیگران بدست آوردند، و باتوجه به قوانین و واقعیات صحت این نکات را کاملا منطقی می بیند. در صورت آزمایش لطفا نکات ایمنی را رعایت کنید .

  • تست با آب: مقدا ری برنج در ظرف آبی ریخته و مدتی صبر کنید .  برنج طبیعی  ته نشین شده و زیر آب می رود ولی برعکس برنج تقلبی و پلاستیکی روی آب شناور می‌ماند. 
  • تست آتش: مقداری برنج را ( با روش ایمن و احتیاط) بسوزانید. چنانچه بوی پلاستیک حس کردید  برنج تقلبی است.
  • تست روغن داغ:  مقداری روغن را در ماهی تابه داغ کرده و کمی برنج به آن اضافه کنید، برنجهای مصنوعی و پلاستیکی تقریبا ذوب شده و به هم می چسبند.
  • تست هاون: مقداری برنج را در هاون بکوبید.برعکس برنج مصنوعی که له می‌شوند و خرد نمی‌شوند و بعضی موارد هسته زرد زنگ دارند، برنج طبیعی  کاملا خرد و خاک میشوند و هیچگونه تغییر رنگی ندارند. 
  •  کپک: اگر برنج طبیعی در ظرفی سربسته و زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند پس از مدتی کپک می‌زند در حالی که برنج مصنوعی سالم می‌ماند چون پلاستیک کپک نمی‌زند.

 

بهترين و مطمئن ترین راه برای تهیه بهترین و سالمترین برنج

نکته : برنج طبیعی و سبوسدار نیز زودتر خراب میشود، هنگام خرید سعی کنید برنج تازه و برای مصرف زیر سه ماه تهیه کنید و در سفامکانی کاملا خشک و خنک و بدور از نور آفتاب نگهداری کنید.

اگر در تاریخ تولید تولید برنج سبوسدار و ارگانیک با تاریخ تولید زیر سه ماه و یا ماندن آن در مغازه ها شک دارید، میتوانید از فروشگاه هایی که برای جلب و جذب و رضایت مشتری ،  تولید برنج تازه و ارسال سریع خدمت اصلی آنهاست ، و کارشون سفارش گیری و تولید برنج تازه و سبوسدار هست ، سفارش برنج تازه ، محلی طبیعی و ارگانیک و غیر ارگانیک  سفارش تولید دهید، تا برای شما سفید و ارسال شود و تفاوت عطر و طعم برنج تازه و طبیعی و ایرانی را از برنج پلاستیکی و غیر ایرانی به وضوح ببینید. و مانند بسیاری، حتی پس از چند بار مصرف ممکن است دیگر نتوانید غیر از این برنج را میل بفرمایید و بخاطر طعم منحصر به فرد آن تمایلی نداشته باشید که هیچ غذایی دیگری یا خورشتی را در کنار آن میل کنید. از همه این موارد که بگذریم، پس از مدتی متوجه میشوید که تهیه برنج تازه و ایرانی صرفه اقتصادی مناسبتری داشته و با قیمتی مناسب تر از برنج‌های وارداتی برای شما تمام می‌شود.