نکات عکاسی ویژه مبتدیان

من همیشه اگر نکته‌ای مفید در عکاسی به فکرم برسد، آن را برای بعد یادداشت می کنم. بسیاری از آنها فراموش شدنی هستند، اما برخی از آنها آنقدر مفید هستند که سعی می کنم آنها را تا حد امکان به عکاسان بیشتری بگویم. این مقاله شامل 20 مورد از بهترین ها است. این نکات در عکاسی، کوتاه ولی مهم بوده و به راحتی قابل درک هستند و هر چیزی را از تکنیک دوربین مبتدی گرفته تا خلاقیت و ترکیب بندی پوشش می دهند. اگر در حال یادگیری عکاسی هستید، اینها به خصوص در طول مسیر برای شما مفید خواهد بود.
حالا نگاهی به نکات مورد علاقه من در عکاسی مبتدیان میندازیم


با ترکیب خودتان کار کنید

برای گرفتن عکس های جذاب، باید با کاری که انجام می دهید درگیر باشید. فقط با خلبان خودکار پرواز نکنید. در عوض، در ترکیب بندی خود فکر کنید و سعی کنید عکس های خود را تا حد امکان خوب کنید.
این با دانستن اصول اولیه نحوه نوشتن عکس های خوب شروع می شود. قسمت های مهم سوژه خود را با لبه کادر خود قطع نکنید. افق خود را در سطح نگه دارید و سعی کنید با تنظیم ترکیب بندی خود، هرگونه حواس پرتی در عکس خود را از بین ببرید. ببینید آیا عکس شما دارای حس تعادل و سادگی است یا خیر. و اگر عکس در اولین تلاش شما خوب به نظر نمی رسد، به آزمایش ادامه دهید تا زمانی که آن را درست انجام دهید.


از تجهیزات و دوربینی که از قبل دارید استفاده کنید

تجهیزات دوربین خیلی مهم نیستند.
امروزه دوربین ها، لنزها و سایر لوازم جانبی بی شماری در بازار وجود دارد. ما زمان زیادی را صرف بررسی آنها در ormoon می کنیم، و این درست است که برخی بهتر از دیگران هستند (یا برای یک شغل خاص مناسب تر هستند). اما وقتی به اندازه کافی آنها را آزمایش کردید، نکته اصلی این است که تقریباً همه چیز امروز عالی است. تفاوت ها تقریباً همیشه جزئی هستند، به خصوص در یک قیمت معین.
بنابراین، از دوربینی که از قبل دارید استفاده کنید و به عقب نگاه نکنید. تقریباً از هر نظر، دوربین‌های DSLR سطح پایه امروزی بهتر از بهترین دوربین‌های SLR فیلمی هستند. با این حال، به نوعی آن عکاسان فیلم موفق شدند عکس های زیبا و نمادینی را ثبت کنند که هنوز هم عالی به نظر می رسند.
مهارت های خلاقانه و دانش شما در مورد تنظیمات دوربین بسیار مهم تر است. تلاش خود را روی آن ها متمرکز کنید، نه روی جمع آوری تجهیزات دوربین.

دوربین و تجهیزات عکاسی

این عکس با دوربین Nikon D5100، یک دوربین DSLR سطح پایه از سال 2011، و لنز کیت 18-55 میلی متر ثبت شد.


یاد بگیرید که کدام تنظیمات مهم هستند ؟

تنظیمات دوربین زیادی وجود دارد، و برای درست تنظیم کردن آن‌ها، مخصوصاً به عنوان یک مبتدی، کمی تمرین لازم است. حتی عکاسان پیشرفته هم همیشه همه چیز را عالی انجام نمی دهند. اما ارزش این را دارد که یاد بگیرید چگونه دوربین خود را به درستی تنظیم کنید، و اینکه کدام تنظیمات دوربین بیشترین اهمیت را دارند، بنابراین بهترین شانس را برای گرفتن عکس های مورد نظر خود داشته باشید.
ابتدا سعی کنید با حالت های دوربین به غیر از خودکار کامل تمرین کنید. اگر دوربین شما تمام تصمیمات را به جای شما بگیرد، چیزی یاد نخواهید گرفت. ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد، اما امیدواریم مقالات ما در مورد دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO شروع خوبی به شما بدهد. اینها سه تنظیمات مهم در تمام عکاسی هستند.
جدا از دیافراگم، سرعت شاتر و ISO، با تمرین با حالت های مختلف فوکوس خودکار، یاد بگیرید که چگونه به درستی فوکوس کنید. احتمالاً فوکوس خودکار تک سروو (همچنین به عنوان فوکوس خودکار One-Shot) برای سوژه های ثابت و فوکوس خودکار پیوسته سروو (همچنین به عنوان AI Servo شناخته می شود) را برای سوژه های متحرک ترجیح می دهید. از فوکوس دستی استفاده نکنید مگر اینکه آنقدر تاریک باشد که فوکوس خودکار کار نکند.
در نهایت، اگر می‌خواهید عکس‌های خود را ویرایش کنید، یا فکر می‌کنید در آینده امکان ویرایش آن‌ها وجود دارد، با فرمت RAW عکس بگیرید. JPEGهای خارج از دوربین خوب به نظر می رسند، اما فایل ها عرض جغرافیایی بسیار کمتری برای پس پردازش دارند. (اگر مطمئن نیستید، از RAW+JPEG عکس بگیرید، و RAW ها را برای بعد نگه دارید.) برای اطلاعات بیشتر، RAW در مقابل JPEG را ببینید.

تنظیمات دقیق دوربین

برای گرفتن چنین عکس هایی، درک دقیق تنظیمات دوربین کمک می کند. ترکیب دو نوردهی

 


نکات برجسته را بیش از حد در معرض دید قرار ندهید

هنگامی که تنظیمات دوربین خود را انتخاب می کنید، بسیار مهم است که از نوردهی بیش از حد نقاط برجسته در یک عکس جلوگیری کنید. دلیل؟ بازیابی جزئیات از قسمت های سفید یک عکس به سادگی غیرممکن است. من شخصاً ترجیح می‌دهم آسمان در عکس‌هایم بافت و رنگ خوبی داشته باشد، نه اینکه فقط یک لکه بزرگ و بدون خاصیت باشد، و شرط می‌بندم شما هم این کار را داشته باشید.
دست نخورده نگه داشتن هایلایت های خود بسیار آسان است. اما اینجاست که سرعت شاتر، دیافراگم و ISO بسیار مهم هستند. اینها تنها تنظیمات دوربین هستند که مستقیماً بر روشنایی عکس تأثیر می گذارند (البته بدون توجه به تنظیمات فلاش). حتی جبران نوردهی – یک تنظیم مهم – فقط به دوربین شما می‌گوید که یک یا چند مورد از این سه متغیر را تغییر دهد.
وقتی در حال عکس گرفتن هستید، صفحه دوربین را تماشا کنید تا ببینید آیا نوردهی بیش از حد وجود دارد یا خیر. اگر وجود دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ISO خود را به مقدار پایه آن (معمولا ISO 100) کاهش دهید. اگر از قبل وجود دارد، از سرعت شاتر بالاتر استفاده کنید. که به موضوع رسیدگی خواهد کرد. در مورد دیافراگم، مطمئن شوید که روی یک مقدار دیوانه کننده تنظیم نشده است (f/32، f/45، و غیره) و خوب خواهید بود.NIKON D800E + Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR @ 130mm, ISO 100, 1/8, f/16.0اآ


به نور توجه کنید.

احتمالاً میدانید که مهمترین بخش عکاسی نور است. اگر با نور خوب عکس می گیرید، گام بزرگی در جهت گرفتن یک عکس خوب برداشته اید. اما چه چیزی به عنوان نور خوب به حساب می آید؟ همه چیز مربوط به غروب خورشید نیست.
اغلب، هدف در اینجا ایجاد تعادل بین شدت نور بین سوژه و پس زمینه است. حتی اگر در حال عکاسی از یک غروب شگفت‌انگیز هستید، ممکن است عکس توسط یک پیش‌زمینه کاملاً تاریک و شیک خراب شود.
ساده ترین راه برای حل این موضوع توجه به جهت و نرمی نور است. اگر نور خیلی تند باشد، می‌توانید سایه‌های بدی را روی سوژه خود مشاهده کنید، که مخصوصاً برای عکاسی پرتره مشکل‌ساز است. اگر نور از زاویه ای نامطلوب می آید، ببینید چه کاری می توانید برای جابجایی منبع نور (در استودیو) یا حرکت سوژه (در فضای باز) انجام دهید – یا صبر کنید تا نور بهتر شود (عکاسی از منظره).
همچنین، اگر عکس های دستی می گیرید، مطمئن شوید که نور کافی وجود دارد. اگر نه، از فلاش استفاده کنید یا جایی که روشن تر است حرکت دهید. ساده ترین راه برای گرفتن عکس های بی رنگ و بی رنگ، عکاسی در محیط های بدون نور کافی است.نور

NIKON D7000 + 105mm f/2.8 @ 105mm، ISO 800، 1/320، f/3.2
اگر مراقب نباشید، اشتباه کردن در عکاسی آسان است. بهترین راه حل این موضوع این است که هر زمان که ممکن است سرعت خود را کم کنید و وقت خود را صرف کنید، به خصوص زمانی که برای اولین بار شروع به یادگیری عکاسی می کنید.
ابتدا تنظیمات دوربین خود را دوباره بررسی کنید. اگر در یک روز آفتابی در حال عکاسی پرتره در فضای باز هستید، اما از تنظیمات دیشب برای عکاسی از کهکشان راه شیری استفاده می کنید، مشکلی بسیار اشتباه است. سرعت خود را کم کنید و برای درست کردن آن وقت بگذارید.
سپس، برای هر تصمیم مهم دیگری همین طرز فکر را حفظ کنید. آیا ترکیب شما تا حد امکان خوب است؟ آیا فوکوس خودکار را در جای مناسب انجام دادید؟ آیا تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط نور انجام داده اید؟
و به افرادی که به شما می گویند از بررسی عکس ها در این زمینه خودداری کنید، گوش ندهید. مطمئناً، زمانی که اتفاق شگفت انگیزی در مقابل شما رخ می دهد، بازبینی عکس ها ایده بدی است، اما تقریباً همیشه بین عکس ها مدتی از کار افتادگی خواهید داشت. مشکلات مربوط به یک تصویر را در میدان پیدا کنید – نه در رایانه شما.
NIKON D7000 + 17-55mm f/2.8@ 17mm، ISO 100، 0.6 ثانیه، f/8.0

پاهای خود را حرکت دهید

گیر کردن در یک مکان هنگام عکس گرفتن آسان است. در آن دام نیفتید در عوض، پاهای خود (یا سه پایه خود را) تا حد امکان حرکت دهید. از روی چیزها بالا بروید، ارتفاع دوربینتان را تغییر دهید، به جلو و عقب بروید، هر کاری را که نیاز دارید انجام دهید – اما به حرکت ادامه دهید.
اگر ده ها عکس از یک ارتفاع، رو به یک جهت، بدون حرکت دادن پاها یا سه پایه خود بگیرید، حدس بزنید چه؟ آنها خیلی متفاوت نخواهند بود. اگر کل مجموعه شما از همان ارتفاع و بدون هیچ گونه آزمایشی گرفته شده باشد، عکس های فوق العاده ای را از دست خواهید داد.
حرکت در اطراف تنها راه برای تغییر اندازه و موقعیت نسبی اشیاء در عکس شما است. دوست ندارید سوژه شما خیلی بزرگ باشد و چشم انداز در پس زمینه خیلی کوچک باشد؟ عقب بایستید و بزرگنمایی کنید. می‌خواهید سنگی را تعمیر کنید که حواس‌تان را پرت می‌کند؟ به اطراف حرکت کنید تا زمانی که از ترکیب شما خارج شود، یا آنقدر کوچک باشد که مزاحم نباشد.

NIKON Z 7 + NIKKOR Z 24-70mm f/4 S @ 24mm, ISO 64, 1/125, f/10.0

 

 

 بدانید چه زمانی از سه پایه استفاده کنید

سه پایه ها یکی از بزرگترین اختراعات در عکاسی هستند. همه آنها به جز یکی از پیچیده ترین مشکلات موجود – کمبود نور – را از بین می برند. با سه پایه، می توانید نوردهی های چند دقیقه ای بگیرید و جزئیات تاریک را ثبت کنید که برای چشم انسان نامرئی باشد. حتی در صحنه های روشن تر، سه پایه ها ثبات ترکیب بندی شما را بهبود می بخشند و به شما کمک می کنند عکس های واضح تری بگیرید.
بنابراین، چه زمانی باید از سه پایه استفاده کرد؟ اگر سوژه شما ثابت است، تقریباً همیشه. این بدان معناست که عکاسان منظره، عکاسان معماری و عکاسان طبیعت بی جان اگر از سه پایه استفاده نمی کنند، بهتر است بهانه خوبی داشته باشند.
عکاسی رویداد و اکشن کمی متفاوت هستند زیرا این درست است که سه پایه می تواند سرعت شما را کاهش دهد. همین امر در مورد عکاسی سفر نیز صادق است. هر چقدر هم که بخواهید سه پایه همراه داشته باشید، ممکن است ارزش این کار را نداشته باشد.
این عادلانه است، اما بدانید که هر زمان که سه پایه خود را در خانه می گذارید، فرصت را از دست می دهید. اگر به من پیشنهاد دادید بین یک DSLR سطح پایه و یک سه پایه در مقابل بهترین ترکیب دوربین/لنز موجود در بازار انتخاب کنم، هر بار کیت سه پایه را انتخاب می کنم.I

NIKON D810 + TAMRON 15-30mm F2.8 VC USD @ 22mm, ISO 64, 1/5, f/11.0

بدانید چه زمانی از فلش استفاده کنید.

فلاش ها فقط برای محیط های تاریک در نظر گرفته نشده اند.
اشتباه نکنید – اگر به نور اضافی نیاز دارید عالی هستند. یک فلاش خارجی بگیرید، آن را در سقف کج کنید و از یک لنز نسبتا بلند (50 میلی متر یا بیشتر) استفاده کنید. همه کسانی که می شناسید از کیفیت عکس های رویداد شما شگفت زده خواهند شد. این ساده ترین راه برای به دست آوردن نتایج خوب بدون اینکه واقعاً بدانید چه کاری انجام می دهید است.
اما فلاش ها در فضای باز نیز مفید هستند، حتی در وسط روز. اگر تا به حال نام “فلش پر کردن” را شنیده اید، به همین دلیل است که بسیار مهم است. فقط با استفاده از یک فلاش ملایم می توانید سایه های زشتی را روی سوژه خود پر کنید – و بیشتر افرادی که به عکس نگاه می کنند حتی نمی توانند تشخیص دهند.
احمقانه است، اما من دوست دارم به مردم بگویم که فلاش داخلی دوربین آنها در یک روز روشن و آفتابی مفیدتر است تا در تاریکی. این توصیه در اینجا به همان اندازه صادق است.

چه زمانی از فلش استفاده شود؟

از فلش استفاده شده است

لنز دوربین خود را تمیز کنید.

یکی از نکات مهم عکاسی مبتدیان که بر کیفیت تصاویر تاثیر بسیار دارد، لنز تمیز است. من افراد زیادی را دیده ام که در حالی که قسمت جلویی لنز دوربینشان کثیف، گرد و غبار و لکه شده راه می روند. این ساده ترین راه برای گرفتن عکس های تار در 100٪ مواقع است.
البته کمی گرد و غبار هیچ ضرری ندارد. حتی در یک تصویر نیز قابل مشاهده نخواهد بود. ذرات کوچک گرد و غبار درون هر لنز وجود دارد که تمیز کردن آنها بدون جدا کردن لنز غیرممکن است – و هیچ تاثیری روی عکس ندارند.
در عوض، من در مورد لنزهایی صحبت می کنم که هرگز تمیز نشده اند، با کثیفی و اثر انگشتی که با گذشت زمان پاک نشده اند. به خودتان لطف کنید و یک پارچه میکروفیبر و محلول تمیزکننده لنز تهیه کنید. آنها را در سفرها همراه داشته باشید و حداقل یک بار در هفته از آنها استفاده کنید

لنز دوربین خود را تمیز کنید .

لنز دوربین خود را تمیز کنید .

از فیلتر ارزان استفاده نکنید

دومین راه ساده برای گرفتن عکس های تار در 100٪ مواقع استفاده از یک فیلتر ارزان در جلوی لنز است.
شخصاً، زمانی که به تازگی عکاسی را شروع کردم، پدربزرگم یک فیلتر قدیمی و شفاف از دوربین فیلمش به من داد. کاملاً با لنز من مطابقت داشت. من آنقدر متعجب بودم که آن را همیشه روی لنزم نگه داشتم و هرگز نگران نبودم که آیا شیشه مطابق با استانداردهای امروزی است یا خیر. معلوم شد که اینطور نبود.

فیلتر ارزان نخرید

لنز دوربین خود را تمیز کنید .

گوشه‌های همه عکس‌های من تار بود، و هر ناحیه روشن ملایم در عکس (مثل آسمان یا یک چراغ در شب) به شعله‌های بدی تبدیل می‌شد . اینم عکسی که با این فیلتر گرفتم و به دنبالش برش گذاشتم

 

فیلتر ارزان نخرید :NIKON D5100 + 18-55mm f/3.5-5.6 @ 26mm, ISO 400, 1/30, f/5.0

اما، وقتی فقط به یک محصول حداقلی نگاه می کنید، تاری به راحتی قابل مشاهده است:

همون اشتباهی که من کردم رو نکن! بله، این یک فیلتر قدیمی بود، اما فیلترهای ارزان امروز دقیقاً همین کار را انجام می دهند. من شخصاً دیگر هرگز از فیلتر شفاف و محافظ روی لنز خود استفاده نمی کنم، مگر در محیط هایی که به عینک محافظ نیز نیاز دارم.

آموزش پایه پس پردازش

پس پردازش در لیست اولویت‌های عکاسان معمولی زیاد نیست، اما احتمالاً باید باشد. گاهی اوقات، با یک پس پردازش مناسب، یک عکس خوب می تواند به چیزی واقعا استثنایی تبدیل شود.
هنگام پس از پردازش، افراط در این کار آسان است، بنابراین مهمترین چیز این است که مطمئن شوید هیچ یک از ویرایش های شما دائمی نیست (معروف به “ویرایش مخرب”). یا از دستور Save As برای حفظ فایل‌های اصلی خود استفاده کنید یا بهتر از آن، ویرایش‌ها را در نرم‌افزاری ویرایش کنید که ویرایش‌های شما را در یک فایل جداگانه ذخیره می‌کند نه اینکه آنها را در تصویر بپزد.
پس پردازش در مورد انتقال روحیه و هدایت چشم بیننده در یک تصویر است. با گذشت زمان در این مورد بهتر و بهتر خواهید شد. توصیه برتر من؟ ظریف باش شما نمی خواهید عکس های شما بیش از حد پردازش شده به نظر برسند.

 

NIKON D800E + Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR @ 90mm، ISO 100، 0.6 ثانیه، f/8.0

از عکس های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

از دیگر نکات عکاسی مهم مبتدیان تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر عکاس است. تقریباً هر عکاسی که من می شناسم حداقل یک بار در زندگی خود تعدادی عکس مهم را از دست داده اند. اجازه نده این اتفاق برای شما بیفتد.
برای شروع، از تک تک عکس های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. عکس‌های شما هرگز نباید تنها در یک هارد دیسک ذخیره شوند، زیرا در نهایت هارد دیسک شما خراب می‌شود. مسئله این نیست که اگر چه زمانی است.
در حالت ایده آل، شما حداقل سه کپی از تمام عکس های خود را در یک زمان معین خواهید داشت. این باید شامل حداقل دو نوع رسانه مختلف، مانند یک هارد دیسک داخلی و یک رسانه ذخیره سازی قابل جابجایی باشد. و حداقل یکی از نسخه های پشتیبان باید خارج از سایت ذخیره شود. این به عنوان قانون 3-2-1 شناخته می شود. این بهترین راه برای جلوگیری از گم شدن هر یک از عکس های شما است.
شخصاً عکس‌های من مهم‌ترین دارایی من هستند و نمی‌خواهم آنها را از دست بدهم. هارد دیسک من به صورت آنلاین به صورت بلادرنگ پشتیبان گیری می شود و من چندین هارد اکسترنال با نسخه پشتیبان کامل نیز دارم. زیاده روی است، اما نکته اینجاست.
یک هارد SSD خارجی سازماندهی کنید
چه فردی منظم یا نامرتب باشید، بسیار مهم است که عکس های شما به راحتی پیدا شوند. این فقط در مورد سرعت بخشیدن به گردش کار شما نیست. اگر به خاطر نمی آورید که هارد دیسک خود را چگونه سازماندهی کرده اید، ممکن است در نهایت پوشه ای را که حاوی تصاویر مهم است بدون اینکه متوجه شوید حذف کنید.
روش من این است که برای هر سال یک پوشه جدید از تصاویر ایجاد کنم، سپس هر سال را به ماه تقسیم کنم (با برچسب “01 ژانویه”، “02 فوریه” و غیره، برای ترتیب حروف الفبا). سپس در نرم افزار پس پردازشم، عکس ها را به طور جداگانه در مجموعه های مختلف مرتب و مرتب می کنم. به این ترتیب، می توانم تصاویری از یک مکان مشخص یا در نظر گرفته شده برای یک پروژه خاص پیدا کنم.
اما این تنها یکی از بسیاری از روش های ممکن است. برخی از عکاسان ترجیح می دهند عکس های خود را بر اساس سال سازماندهی کنند، سپس هر سال را بر اساس رویدادهای خاص به جای ماه ها تقسیم کنند. روش دقیق مهم نیست. از چیزی که با آن راحت هستید استفاده کنید اما مطمئن شوید که عادت های خوب را زود شروع کرده اید، وگرنه در نهایت با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

سازماندهی عکس ها در لایت روم

سازماندهی عکس ها در لایت روم


چیز جدیدی را امتحان کن

هرچه بیشتر با عکاسی آزمایش کنید، جالب تر می شود. افتادن در یک روال و گرفتن عکس های مشابه بسیار آسان است، و هیچ ایرادی در این کار وجود ندارد، اما همچنین مهم است که هر از گاهی چیز جدیدی را امتحان کنید. با استفاده از عکاسی ماکرو عکس بگیرید.

یا چند تکنیک نورپردازی جدید را آزمایش کنید. به یک سبک متفاوت پس از پردازش منشعب شوید. خودجوش باشید و به مکانی بروید که قبلاً از آن عکس نگرفته اید. راه های زیادی برای امتحان چیزهای جدید در عکاسی وجود دارد و اگر این کار را انجام دهید پشیمان نخواهید شد.
معمولاً چیزی را کشف می کنید – یا یک تکنیک جدید یا یک ترجیح شخصی – که می توانید برای نتایج خوب به عکاسی معمولی خود بازگردانید.


نیکون Coolpix A، ISO 360، 1/1000، f/2.8. برگرفته از یک پهپاد خانگی

با سایر عکاسان آشنا شوید

ملاقات با عکاسان دیگر یکی از بهترین راه ها برای ادامه یادگیری و بهبود است، چه برای الهام گرفتن و چه برای مشاوره.
تعجب خواهید کرد که چقدر مردم از به اشتراک گذاشتن نکات و تکنیک های خود با سایر عکاسان لذت می برند. به ندرت با رازداری یا تحقیر مواجه خواهید شد. حتی آنسل آدامز بزرگ چندین کتاب نوشت که تکنیک های عکاسی خود را توضیح می داد.
اگر از آن دسته افرادی هستید که یادگیری خودراهنما در عکاسی را ترجیح می دهند، این هنوز هم صدق می کند. در تالارهای گفتگوی آنلاین سؤال بپرسید، به عکاسانی که کار آنها را تحسین می کنید ایمیل بزنید و در غیر این صورت منابعی را که ارزشمند می دانید ذخیره کنید. مهم نیست، یادگیری را متوقف نکنید. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

نکات عکاسی

نکات عکاسی

همه نکات عکاسی را فقط برای پیشرفت در عکاسی و عکس بهتر گرفتن رعایت می‌کنید.اگر خود را از سرعت شاتر، دیافراگم و ISO معاف کنید، و به جای تمرین به حالت خودکار برگردید این یک اشتباه بزرگ است! با انگیزه و علاقه نکات عکاسی را رعایت کنید و سعی کنید با رعایت این نکات از عکاسی و نتیجه تنظیمات و تفکر خود لذت برید.
اگر سعی می‌کنید عکاسی پرتره را یاد بگیرید، اما دریافت نور از فلاش برای خوب به نظر رسیدن مشکل دارید، گرفتن همه عکس‌های داخل خانه در کنار پنجره برای داشتن نور خوب می‌تواند وسوسه انگیز باشد. این هم یک اشتباه بزرگ!
اگر می‌خواهید پس پردازش را بیاموزید، اما نرم‌افزار شما گیج‌کننده است، وسوسه‌انگیز است که تمام عکس‌هایتان را به صورت JPEG بگیرید تا چیز خوبی از دوربین بدست بیاورید. اما – حدس زدید – این یک اشتباه بزرگ دیگر است!
روی نقاط ضعف خود کار نکنید. آنها را تعمیر کنید . بهترین راه برای بهبود عکس‌هایتان این است که آنچه را که هنوز متوجه نشده‌اید تجزیه و تحلیل کنید، سپس زمان لازم را برای یادگیری آن صرف کنید. این بیشتر از همه برای عکاسان مبتدی صدق می کند، که طبیعتاً بیشترین چیزها را برای یادگیری دارند، اما حتی کارشناسان نیز بهتر است از این توصیه پیروی کنند.

به عکس های قدیمی خود نگاه کنید

من متوجه شده ام که بسیاری از عکاسان تمایل دارند که عکس بگیرند، بهترین ها را از یک عکس برداری انتخاب کنند، سپس به ندرت یا هرگز به دیگران باز نمی گردند. اما دلایل زیادی وجود دارد که چرا عکس های قدیمی و استفاده نشده شما با ارزش ترین عکس های نمونه کار شما هستند.
اول، آنها به شما کمک می کنند تا نقاط ضعف خود را برطرف کنید. فقط از خود بپرسید به طور متوسط چرا عکس های بد شما بد هستند؟ شاید شما تمایل دارید که تمرکز نادرست داشته باشید، بیش از حد تاریک یا روشن قرار بگیرید، به طرز ناخوشایندی بنویسید و غیره. همه اینها اطلاعات بسیار مفیدی هستند زیرا به شما کمک می کند تا دفعه بعد مشکل را بهبود بخشید.
علاوه بر این، ممکن است یک عکس قدیمی بیابید که واقعاً آواز می‌خواند – اما به‌طوری‌که بار اول متوجه آن نشدید. هر از گاهی این اتفاق برای من می‌افتد و احساس می‌کنم که طلای چشمگیر است.

خوش بگذره

عکاسی قرار است سرگرم کننده باشد. حتی عکاسان حرفه ای نیز تقریبا بدون استثنا این حرفه را انتخاب کردند، زیرا از عکاسی لذت می برند. اجازه ندهید آن جرقه خاموش شود.
برخی از اینها به دلیل تلاش برای چیزهای جدید است، همانطور که قبلا ذکر شد – و همچنین ادامه یادگیری مهارت های جدید. اما این نیز در مورد جدی نگرفتن عکاسی یا گرفتار شدن در تجهیزات دوربین به قیمت خود عکاسی است.
من می بینم که بسیاری از افراد آنلاین در مورد انتخاب مارک دوربین خود، یا یک بررسی خوب/بد/نظری که از شخص دیگری در اینترنت می بینند، بحث های داغی می کنند. چه کسی اهمیت می دهد؟ همه اینها دقیقاً به همان چیزی کمک می کند که شما سعی می کنید از آن اجتناب کنید – عکاسی را فقط یک مزاحمت دیگر در زندگی خود کنید، نه منبع شادی یا شادی.
در عوض، به این فکر کنید که چرا دوست دارید عکس بگیرید. معنی دار است؛ این راهی برای دیدن مناظر شگفت انگیز و ملاقات با افراد خلاق و درخشان است. جای تعجب نیست، بهترین عکاسانی که من می شناسم همیشه کسانی هستند که بیشترین لذت را با آن می بردند.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)