تجهیزات ابتدایی عکاسی

خرید تجهیزات اولیه عکاسی کار سختی است. راهنماهای مفیدی برای کمک به مبتدیان برای انتخاب یک دوربین خوب وجودا دارد، اما تعداد کمی از تازه واردان متوجه می شوند که خود دوربین فقط اولین وسیله از بسیاری از تجهیزات الزم برای ایجاد تنظیمات کامل برای عکاسی است. در این راهنما، من یک کیت کامل را پیشنهاد میکنم – از پارچه های لنز گرفته تا مانیتورهای کامپیوتری – که با قیمتی در حدود 2000 آمریکا، تصاویری با کیفیت باال )و فضایی برای رشد( در اختیار افراد مبتدی قرار دارد.

راهنمای انتخاب تجهیزات عکاسی برای مبتدیان

توجه داشته باشید که این راهنما لیست جامعی از تجهیزات و لوازم دوربین نیست که برای هر نوع عکاسی مناسب باشد. همانطور که عکاسی شما تخصصی تر می شود – پرتره، مناظر، حیات وحش، یا هر چیز دیگری – به سمت تجهیزات تخصصیتر نیز گرایش پیدا خواهید کرد. توصیههای زیر را میتوان بهجای فهرستی که برای یک نوع خاص از عکاس تنظیم شده است، یک کیت شروع همه منظوره در نظر گرفت.

دوربین های nikon d7100, nikod7200 , nikon d7500 

 

تجهیزات عکاسی 

بخش مورد علاقه همه در عکاسی تجهیزات دوربین است . البته شوخی می کنم – اگرچه این تصوری است که شما از برخی عکاسان خواهید داشت. اما هیچ کس نمی تواند انکار کند که برای گرفتن عکس نیاز به تجهیزات است. حداقل به دوربین و لنز نیاز دارید، اما ملاحظات مهمی مانند نرم افزار و سایر لوازم جانبی نیز وجود دارد. این مقاله به ضروری ترین و مهم ترین تجهیزات دوربینی که برای عکاسی نیاز دارید، شامل برخی از توصیه های برتر ما می پردازد.

 

1) دوربین

یک دوربین خوب مانند امتداد بازوی شماست. استفاده از آن باید بدون دردسر باشد، بنابراین گرفتن عکسی که در ذهن دارید تا حد امکان آسان می شود. بنابراین، چه دوربینی باید تهیه کنید؟

بهترین مکان برای شروع برای بسیاری از عکاسان، یک  دوربین DSLR سطح پایه یا بدون آینه است. تفاوت این دو نوع دوربین در این است که دوربین های DSLR دارای یک آینه داخلی هستند که نور را مستقیماً از لنز به یک منظره یاب نوری منعکس می کند تا دقیقاً آنچه را که لنز می بیند ببینید. دوربین های بدون آینه این ویژگی را ندارند که به آنها اجازه می دهد کوچکتر و سبک تر باشند. قیمت بازار یک دوربین DSLR سطح پایه جدید یا دوربین های بدون آینه بین 300 تا 700 دلار است که شامل لنز یا لوازم جانبی نمی شود.

دوربین های DSLR و بدون آینه
یک DSLR (دوربین کانن) و یک دوربین بدون آینه (دوربین فوجی فیلم) که در کنار هم برای مقیاس نمایش داده می شوند.

برخی از DSLR های سطح پایه محبوب شامل سری Canon Rebel ، Nikon D3400 و Nikon D5600 هستند . فریب اصطلاح “سطح ورودی” را نخورید. اینها دوربین های عالی هستند که ما به شدت به عکاسان مبتدی و پیشرفته توصیه می کنیم. در بخش بدون آینه، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب دارید، از جمله دوربین‌های محبوب Canon، Nikon، Sony، Fuji، Olympus و Panasonic.

اگر این دوربین‌ها فراتر از بودجه شما هستند، می‌توانید با خرید یک مدل کمی قدیمی‌تر از همان مجموعه – به عنوان مثال، Canon Rebel قدیمی یا Nikon D3200 یا D5200، تخفیف‌های عمده‌ای دریافت کنید. کارکرده هم میتونید بخرید در طرف مقابل، با قیمت بالاتر، می توانید تجهیزات پیشرفته و تخصصی تری پیدا کنید. در هر صورت، همه اینها دوربین هایی با توانایی بالا هستند. کمی تحقیق کنید، یکی را انتخاب کنید و از تصمیم ناراحت نشوید، زیرا همه گزینه‌های موجود در بازار امروز بسیار خوب هستند. (اما اگر به مکانی برای شروع نیاز دارید، بررسی دوربین ما را بررسی کنید .)

در نهایت، استفاده از دوربینی که از قبل در اختیار دارید، هیچ ایرادی ندارد، حتی اگر دوربین گوشی هوشمند یا یک نقطه و عکاسی باشد. شما می توانید با هر وسیله ای عکس های عالی بگیرید، به شرطی که محدودیت های آن را بدانید. همیشه زمانی برای ارتقا در آینده وجود دارد، و اگر خرید مناسب را پیدا نکردید، ارزشش را ندارد که در حال حاضر برای خرید عجله کنید.

اگر هنوز در تلاش هستید تصمیم خود را بگیرید، می‌توانید درباره دوربین‌های DLSR در مقابل دوربین‌های بدون آینه و همچنین  دوربین‌های DSLR در مقابل دوربین‌های نقطه‌ای و عکس‌برداری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

2) لنز

در کنار دوربین، مهم ترین وسیله برای عکاسی، لنز است. از برخی جهات، لنزها حتی مهم‌تر از خود دوربین هستند، زیرا لنز همان چیزی است که نور را برای رسیدن به سنسور دوربین شما مفوکوس می‌کند.

برخی دوربین‌ها (از جمله تمام دوربین‌های DSLR و دوربین‌های بدون آینه که در بالا توضیح داده شد) به شما امکان می‌دهند لنزهای خود را تغییر دهید. آنها “دوربین لنزهای قابل تعویض” نامیده می شوند. می توانید با استفاده از همان دوربین ، یک لنز پرتره را با یک لنز ورزشی بزرگ و گران قیمت تعویض کنید . این یک مزیت بزرگ است که سیستم شما را برای انواع مختلف عکاسی انعطاف پذیرتر می کند.

چه لنزی باید تهیه کنید؟ برخی از عکاسان از لنزهای کیت استفاده می کنند که همراه با دوربین های زیادی ارائه می شود. سایر عکاسان دوربین و لنزهای خود را جداگانه خریداری می کنند. در هر صورت، شما قطعاً باید در نهایت، به هر طریقی، یک لنز بخرید. دو (و شاید سه) وجود دارد که ما برای شروع توصیه می کنیم. از مهم ترین به کمترین، باید دریافت کنید:

 1. لنز کیتی که زوم می کند، مانند لنزهای 14-42mm، 16-50mm، 18-50mm، 18-55mm، یا 18-105mm. اینها لنزهای ارزان قیمتی هستند که تطبیق پذیری زیادی را ارائه می دهند، که به شما ایده خوبی از خرید لنزهای تخصصی در آینده می دهد. آنها همچنین از نظر کیفیت بالاتر از آن چیزی هستند که گاهی اوقات اعتبار دریافت می کنند.
 2. لنز پرایمی که زوم نمی‌کند، مانند لنز 25 میلی‌متری f/1.8، 35 میلی‌متری f/1.8، یا 50 میلی‌متری f/1.8، که مخصوصاً برای عکس‌های پرتره و افراد با جلوه «فوکوس کم عمق» (پس‌زمینه تار) خوب هستند. – مقاله ما در مورد دیافراگم را ببینید ).
 3. یک لنز زوم تله فوتو ، مانند 55-200 میلی متر. این نوع لنز به شما امکان می دهد از اشیاء دور مانند حیات وحش یا ورزش عکاسی کنید، اگرچه همه عکاسان در ابتدا به این قابلیت نیاز ندارند.

هر لنز یک عدد میلی متری دارد، مثلاً 50 میلی متر. این فاصله کانونی شما نامیده می شود . این به سادگی به این موضوع اشاره دارد که لنز چقدر “زوم” دارد – چقدر زاویه باریکی را می گیرد. عدسی هایی با عدد بالاتر (هر چیزی 85 یا بیشتر) به عنوان  لنزهای تله فوتو در نظر گرفته می شوند که مانند تلسکوپ هستند و اشیا را در فاصله دور بزرگنمایی می کنند. لنزهایی با تعداد کمتر (هر چیزی 28 یا کمتر) به عنوان  لنزهای زاویه باز در نظر گرفته می شوند که نمای بسیار گسترده تری را نشان می دهند. و هر چیزی در این بین، مانند یک لنز 50 میلی متری، یک  لنز معمولی است . به خاطر داشته باشید که اعداد دقیق به اندازه چیزی که نشان می دهند مهم نیستند. به عنوان مثال، برخی افراد می گویند که لنز 35 میلی متری یک لنز “واید معمولی” است. به تصویر زیر یا به تصویر گسترده تر ما نگاهی بیندازیدمقایسه فاصله کانونی :

مقایسه فاصله کانونی

همچنین تفاوت مهمی بین لنزهای زوم و لنزهای پرایم وجود دارد:

 • لنزهای زوم چندین فاصله کانونی را پوشش می دهند. می توانید آنها را بزرگ و کوچک کنید.
 • لنزهای پرایم به هیچ وجه نمی توانند زوم کنند – آنها در یک فاصله کانونی ثابت هستند.

زوم کردن یک ویژگی عالی است، اما لنزهای پرایم نیز انتخاب های عالی هستند. آنها معمولاً چندین مزیت دارند، از جمله وزن، قیمت، وضوح، عملکرد کم نور، و بهبود “فوکوس کم عمق” (دوباره در مقاله ما در مورد دیافراگم پوشش داده شده است ). در ormoon، ما در بسیاری از موقعیت‌ها ترجیح می‌دهیم لنزهای پرایم را به جای لنزهای زوم ترجیح دهیم. می توانید در لنزهای Prime vs Zoom بیشتر بخوانید .

مثال:

نمونه ای از لنزهای زوم، لنز Nikon 24-120mm f/4 است . نمونه ای از لنزهای پرایم، لنز نیکون 50 میلی متری f/1.8 است . به راحتی می توان گفت که زوم یک زوم است، زیرا در نام خود محدوده ای از اعداد میلی متری دارد . این نشان‌دهنده وسیع‌ترین زاویه و بزرگ‌نمایی تله‌فوتویی است که یک لنز می‌تواند ارائه دهد. به عنوان مثال، لنز Nikon 24-120mm f/4 دارای زوم 5 برابری است.

همه عکاسان نیازها و نیازهای لنز متفاوتی دارند. هیچ گزینه ای برای همه وجود ندارد و به همین دلیل است که سازندگان صدها لنز در بازار دارند. با این حال، کیت اصلی که در بالا توضیح داده شد باید محل خوبی برای شروع باشد. یا، اگر می‌خواهید درباره لنز مناسب تصمیم بگیرید، ممکن است بررسی‌های لنز ما را بررسی کنید . همچنین باید کارهایی را که باید بعد از خرید یک لنز جدید انجام دهید، یاد بگیرید .

لنزها
هر سازنده ای لنزهای بی شماری می سازد. در اینجا فقط 10 لنز مختلف نیکون از چندین صد لنز موجود (جدید و قدیمی) وجود دارد.

3) کیف دوربین

بر خلاف دوربین ها یا لنزها، کیف های دوربین آسان هستند. انتخاب یک کیف خوب عمدتاً عقل سلیم است – اگر کیفی راحت است و به خوبی با تجهیزات شما مطابقت دارد، آن را انتخاب کنید. با این حال، از همان ابتدا باید یک خوب را انتخاب کنید. کیف ایده آل به نوع عکاسی که دوست دارید انجام دهید بستگی دارد:

 • عکاسان منظره در درجه اول یک دوربین یا کوله پشتی کوهنوردی می خواهند، زیرا در نهایت مسافت های طولانی را طی می کنند و تجهیزات زیادی را حمل می کنند.
 • عکاسان خیابانی و تعطیلات احتمالاً یک کیف شانه می خواهند، زیرا دسترسی به آن سریع است و برای کیت های دوربین کلی کوچکتر به خوبی کار می کند.
 • عکاسان عروسی با هم تفاوت دارند، اما بیشتر آنها یک کوله پشتی دوربین یا چمدان چرخان برای آوردن تجهیزات زیادی به عروسی می خواهند. همچنین، آنها ممکن است یک کیف شانه برای حرکت در حین عکس گرفتن بخواهند.
 • اگر عکاسان استودیویی هرگز استودیو را ترک نکنند، ممکن است حتی به یک کیف هم نیاز نداشته باشند، اگرچه برخی از آنها چمدان های چرخشی را برای حمل تجهیزات خود از طریق ماشین یا هواپیما خریداری می کنند.
کوهنورد با کوله پشتی دوربین
کوله پشتی دوربین برای پیاده روی های طولانی به مکان های زیبا ضروری است.

هزاران گزینه برای کیف های دوربین وجود دارد. اگرچه می‌توانید کیف را به صورت آنلاین خریداری کنید، اما اکیداً توصیه می‌کنیم که شخصاً بیرون بروید و خودتان آن را آزمایش کنید، زیرا تا زمانی که کیف را نپوشید، هرگز نمی‌دانید چگونه کیف می‌شود. راحتی بسیار ذهنی است. اگر نیاز به خرید آنلاین دارید، فروشگاهی با سیاست بازگشت خوب مانند آمازون، آدوراما، B&H یا REI انتخاب کنید.

در همین راستا، یک بند دوربین خوب را فراموش نکنید. اگر در نهایت دوربین خود را برای مدت طولانی حمل می کنید، احتمالاً بند اصلی که همراه دوربین شما ارائه می شود چندان راحت نخواهد بود. می‌توانید بند‌های بزرگ و بالشتکی را در هر فروشگاه دوربین بخرید، و همچنین به راحتی می‌توانید آن‌ها را آنلاین پیدا کنید. یکی از بند‌های بسیار راحت که توصیه می‌کنیم Op/Tech Pro Strap است یا می‌توانید تمام تسمه‌هایی  را که B&H ​​می‌فروشد بررسی کنید.

4) کارت حافظه

مورد بعدی کارت حافظه است. کارت‌های حافظه عکس‌ها را ذخیره می‌کنند و به شما امکان می‌دهند آن‌ها را از دوربین خود به رایانه منتقل کنید. آنها یک قطعه ضروری برای هر عکاسی هستند. حتی برخی از دوربین ها در هنگام ارسال دارای کارت حافظه هستند.

اولین دلیل برای داشتن یک کارت حافظه خوب ذخیره سازی است . شما کارتی می‌خواهید که بتواند تعداد زیادی عکس را در خود جای دهد – در حالت ایده‌آل بیش از 1000 عکس از دوربین شما، اگر بیشتر نباشد. یک کارت حافظه حداقل 16 گیگابایتی و در حالت ایده آل 32 گیگابایت، 64 گیگابایت و غیره تهیه کنید. این به ویژه برای عکاسی از حیات وحش، ورزش و سفر مهم است، جایی که شما عکس های زیادی می گیرید. در ormoon، کارت‌های 64 گیگابایتی یا بزرگ‌تر را به کار می‌گیریم.

نکته مهم دیگر سرعت است . کارت‌های حافظه سریع دارای چندین مزیت هستند و یکی از بزرگترین آنها این است که زمان صرف شده برای بافر کردن دوربین شما را به حداقل می‌رسانند (قفل کردن برای پردازش عکس‌هایی که به تازگی گرفته‌اید). این باعث صرفه جویی در زمان در این زمینه می شود و به شما امکان می دهد راحت تر عکس های پشت سر هم طولانی تری داشته باشید. گرفتن کارت سریع مخصوصاً برای عکاسان حیات وحش و ورزشی و استفاده از ویدیو بسیار مهم است.

حالت پشت سر هم
یک کارت حافظه سریع برای عکاسی از حیات وحش بسیار مهم است، به خصوص زمانی که عکس های طولانی را برای ثبت لحظه های عالی ثبت می کنید.

کارت‌های حافظه در مقایسه با سایر تجهیزات دوربین ارزان هستند و در دنیای امروز، واقعاً دلیلی برای خرید یک کارت حافظه بد وجود ندارد. یکی از کارت هایی که ما اکیداً توصیه می کنیم، کارت حافظه SanDisk 32 گیگابایتی Extreme Pro SDXC UHS-I است که به دلیل سرعت و قابلیت اطمینان بالا، با قیمت 22 دلار (و  نسخه 64 گیگابایتی آن نیز با قیمت 38 دلار وجود دارد). می‌توانید در مقاله مفصل ما در مورد هر چیزی که در مورد کارت‌های حافظه بدانید، اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا ما این کارت را توصیه می‌کنیم و سایر موارد مشابه آن را مطالعه کنید .

5) سه پایه

سه پایه ها برای بسیاری از عکاسان فوق العاده ارزشمند هستند، اگرچه اهمیت آن ها به سوژه هایی که عکاسی می کنید بستگی دارد. شخصاً، به عنوان فردی که عمدتاً بر روی عکاسی منظره فوکوس می کند، سه پایه من مانند پسوند دوربین من است . من تقریبا همیشه از آن استفاده می کنم. اما افراد دیگر – عکاسان پرتره، عکاسان عروسی یا عکاسان خیابانی – ممکن است اغلب از سه پایه استفاده نکنند.

چه سه پایه ای بخریم؟ حقیقت این است که همه سه پایه ها مصالحه دارند. یک سه پایه 50 دلاری از Best Buy ممکن است سبک و ارزان باشد. ، اما در برابر باد چندان پایدار نخواهد بود. یک سه پایه فیبر کربن 600 دلاری Gitzo ممکن است بسیار پایدار باشد، اما  یک سه پایه 600 دلاری است . همچنین، اگر یک سه پایه سبک وزن می‌خواهید، باید از نظر قیمت یا ثبات بیشتر مصالحه کنید. این نمودار آن را خلاصه می کند:

نمودار سازش سه پایه
هر دو را انتخاب کنید

توصیه من برای اکثر عکاسان مبتدی این است که حداقل در ابتدا چیزی در محدوده 75 تا 150 دلار بخرند و از خرید پلاستیکی خودداری کنند. سه پایه آلومینیومی نسبتا سبک وزن گزینه خوبی با این قیمت است. محبوب ترین برند در این رنج قیمت Manfrotto است .

اگر بعداً تصمیم گرفتید که به سه پایه بهتری نیاز دارید، مستقیماً به سراغ گزینه فیبر کربنی پیشرفته بروید. سه پایه وسط نخرید، زیرا پیشرفت کافی نخواهد داشت و در نهایت به هر حال سه پایه گرانتر را خریداری خواهید کرد. ما از روی تجربه صحبت می کنیم – اگر سه پایه خود را به صورت تدریجی ارتقا دهید، در این راه پول زیادی از دست خواهید داد. دو برند برتر سه پایه Gitzo و RRS هستند ، اگرچه بسیار گران هستند.

سه پایه RRS
سه پایه RRS TVC-24 در عمل.

همچنین به سر سه پایه نیاز دارید. ممکن است سه پایه شما به همراه یکی باشد، یا ممکن است لازم باشد آن را جداگانه بخرید (در محدوده 50 تا 100 دلار). سرهای سه پایه مهم هستند. آنها واقعاً چگونه دوربین خود را برای گرفتن عکس حرکت می دهند. اگر سه پایه شما دارای سر نیست، توصیه ما این است که به جای سر شیب دار، سر توپ بخرید ، زیرا کوچکتر و به همان اندازه پایدار خواهد بود. (سرهای Pan-tilt برای فیلمبرداری خوب هستند، اما معمولاً برای عکاسی ثابت لازم نیستند.) در تصویر بالا، یک سر توپ روی سه پایه وجود دارد.

برندهای معروف با این قیمت عبارتند از Manfrotto، Oben، Vanguard، Slik، Benro، Mefoto و Sirui. این فقط سطح را خراش  می دهد – این یک بازار بسیار شلوغ است. تفاوت ها از یک شرکت به شرکت دیگر خیلی زیاد نیست، به خصوص از نظر نسبت قیمت به عملکرد. چیزی با وزن مناسب، طول تا شده و حداکثر قد پیدا کنید و مطمئن شوید که بررسی ها مطلوب به نظر می رسند. بعدش باید خوب باشی

اگر به خرید سه پایه فکر می کنید، باید بدانید که به دنبال چه چیزی باشید .

6) فیلترها

فیلترها مستقیماً در جلوی لنز شما (یا به ندرت پشت لنز شما) قرار می گیرند که نوری را که دوربین شما می گیرد تغییر می دهد. آنها بخش مهمی از عکاسی هستند، اگرچه ممکن است به آن اندازه که فکر می کنید به فیلترها نیاز نداشته باشید. چهار نوع فیلتر اصلی وجود دارد که در عکاسی دیجیتال مرتبط هستند. با این حال، ممکن است فقط به یک یا دو مورد از آنها نیاز داشته باشید، یا اصلاً به هیچ کدام نیاز نداشته باشید:

 • فیلترهای شفاف فیلترهای شفافی هستند که از لنز شما محافظت می کنند. فیلترهای شفاف خوب گران تر هستند، اما فیلترهای شفاف بد ممکن است به طور قابل توجهی به کیفیت عکس شما آسیب برساند. من شخصاً فقط در شدیدترین شرایط از فیلتر شفاف استفاده می کنم، اما سایر عکاسان همیشه از آنها استفاده می کنند. فیلترهای شفاف به عنوان فیلترهای UV یا Haze نیز شناخته می شوند.
 • فیلترهای پلاریزه برای بسیاری از عکاسان حیاتی هستند. این فیلترها آسمان آبی را تیره می کنند و بازتاب های خاصی را در یک تصویر کاهش می دهند. اگر از گیاهان یا آب عکاسی می کنید، فیلترهای پلاریزه بسیار مفید هستند و به شدت توصیه می شود. (اطلاعات بیشتر در مورد پلاریزر را اینجا بخوانید )
 • فیلترهای چگالی خنثی میزان کلی نوری که به سنسور دوربین شما می رسد را کاهش می دهند – آنها در اصل فقط قطعات شیشه ای تیره هستند. اگر می خواهید تاری حرکتی اضافی در عکس های خود داشته باشید، مانند صاف کردن آبشارها، یا اگر می خواهید در شرایط روشن عکاسی با فلاش انجام دهید، باید از آنها استفاده کنید.
 • فیلترهای درجه بندی شده با چگالی خنثی به آرامی در یک گرادیان از تاریکی به شفاف تغییر می کنند. اگر بخواهید بخشی از عکس خود را به صورت انتخابی تیره کنید (مثل آسمان)، در حالی که بقیه عکس را بدون تغییر باقی بگذارید، این کار مفید است.

در ormoon، توصیه می‌کنیم برای سرمایه‌گذاری روی فیلترها منتظر بمانید تا زمانی که مایل به دریافت گزینه‌ای رده بالا باشید. این فقط به این دلیل است که یک فیلتر بد به کیفیت تصویر هر عکسی که می گیرید آسیب می زند .

مهمترین فیلتر حداقل برای اکثر عکاسان یک پلاریزه کننده است. این تأثیر بسیار زیادی بر روی عکس های شما دارد که تکرار آن در پس پردازش غیرممکن است. با این وجود، بسته به کارتان، ممکن است فیلترهای دیگری نیز بخواهید.

در مورد مارک ها، برخی از محبوب ترین ها Hoya ، Tiffen و B+W هستند . مارک های تخصصی دیگری نیز وجود دارد و همچنین گزینه های پلاستیکی ارزان قیمت 5 دلاری در دسترس است. برخی از عکاسان ترجیحاتی دارند – اغلب بسیار قوی – بین برندهای اصلی، اما واقعیت اساسی این است که شما چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. برای مثال بهترین فیلتر Tiffen بهتر از بدترین فیلتر Hoya خواهد بود و بالعکس. از بین این سه، B+W به طور کلی بالاترین برند در نظر گرفته می شود.

اگر قصد خرید یک یا چند فیلتر را دارید، باید درباره انواع فیلتر بیشتر بخوانید .

فیلتر پلاریزه
با استفاده از فیلتر پلاریزه کننده گرفته شده است که باعث کاهش تابش خیره کننده و اشباع رنگ سبز گیاهان می شود.

7) فلش

برای بسیاری از انواع عکاسی، فلاش کاملا ضروری است. مهم است که می‌خواهید از افراد در محیط‌های تاریک عکس بگیرید، یا می‌خواهید نوری را که به سوژه شما می‌تابد شکل دهید و قالب‌گیری کنید. همچنین راه خوبی برای روشن کردن سایه های تیره، حتی در طول روز است.

بسیاری از دوربین‌ها قبلاً فلاش‌های پاپ‌آپ دارند، و همچنین می‌توانید فلاش‌های جداگانه و قوی‌تر را با هزینه اضافی خریداری کنید. برخی از عکاسان (مانند عکاسان منظره یا معماری) ممکن است اصلاً فلاش نخواهند. دیگران (مانند عکاسان پرتره) می توانند آنها را ضروری بدانند.

اگر به عکاسی با فلاش پیشرفته علاقه دارید، فلاشی تهیه کنید که بدون اتصال به دوربین شما کار کند. در غیر این صورت، تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید ممکن است فقط یک فلاش باشد که به بالا و پایین خم می شود، یا حتی فلاش پاپ آپی که قبلاً در دوربین شما تعبیه شده است. همچنین تمام آموزش های عکاسی با فلاش ما را بررسی کنید .

8) باتری های اضافی

هر زمان که یک دوربین بخرید، با باتری و شارژر ارسال می شود. با این حال، ممکن است این کافی نباشد. من شخصاً شش باتری و سه شارژر دارم، زیرا در هوای سرد به پیاده روی های طولانی می روم، جایی که باتری ها به سرعت می میرند. عکاسان دیگر حتی بیشتر دارند. هیچ وقت ارزش از دست دادن یک عکس خوب را ندارد زیرا باتری شما تمام شده است، بدون توجه به دلیل. بنابراین، حداقل یک باتری پشتیبان تهیه کنید – و اگر متوجه شدید که دو باتری کافی نیست، بیشتر.

برخی از افراد از ما در مورد خرید باتری های شخص ثالث برای دریافت تخفیف می پرسند، و پاسخ ما ساده است: بستگی به این دارد که کدام یک را بخرید . گزینه های شخص ثالث زیادی وجود دارد که تعمیم آن غیرممکن است. هنگامی که شک دارید، باتری سازنده اصلی به احتمال زیاد در بالاترین استانداردها عمل می کند، اما بسیاری از عکاسان باتری های غیر مارکی را بدون هیچ مشکلی با عمر باتری یا خرابی خریداری می کنند. این موردی است که خواندن نظرات مهم است.

صبح سرد باتری اضافی
امروز صبح زیبایی برای عکاسی بود، اما آنقدر سرد بود که باتری من در کمتر از یک ساعت تمام شد. خوشبختانه چند تا یدک آوردم.

9) نرم افزار پس پردازش

برای ویرایش عکس های خود، به نوعی نرم افزار پس پردازش نیاز دارید. اکثر عکاسان در نهایت عکس های خود را ویرایش می کنند، اغلب به طور قابل توجهی. با این حال، نرم افزار رایگان همراه دوربین یا رایانه شما ممکن است ویژگی های کافی نداشته باشد. بنابراین، چه نرم افزاری باید تهیه کنید؟ هیچ پاسخ کاملی وجود ندارد پاسخ به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

بسیاری از عکاسان ابتدا در مورد Adobe Photoshop می پرسند. با این حال، اگرچه این یک برنامه ویرایش قوی است، اما به همان اندازه که عکاسان (اگر نه بیشتر) طراحان گرافیک و هنرمندان دیجیتال را هدف قرار داده است. برای عکاسی مفهومی و تبلیغات / کارهای تجاری با روتوش قوی، فتوشاپ یک چیز ضروری است. اما، برای بسیاری از عکاسان، بیش از حد است.

نرم افزار واقعی که باید دریافت کنید کمی سوال باز است. یکی از امکان‌ها ادامه مسیر Adobe و دریافت Lightroom است که یک برنامه ویرایش اختصاصی مخصوص عکاسان است. لایت روم 10 دلار در ماه از ادوبی است و این قیمت شامل فتوشاپ نیز می شود که برای یک بسته حرفه ای یک معامله خوب است. با این حال، بسیاری از عکاسان سعی می کنند از مدل های اشتراکی مانند این اجتناب کنند، به خصوص زمانی که این تنها گزینه موجود در شرکتی مانند Adobe باشد. قبلاً چندین بار در مورد مسائل مربوط به این ترتیب نوشته ایم .

اگر لایت روم نیست، چه چیزی باقی می ماند؟ فراتر از Adobe، زمین بازی کمی کثیف می شود. اگر به دنبال یک جایگزین فتوشاپ هستید، یک نرم افزار عالی و ارزان به نام Affinity Photo وجود دارد – اما هیچ گزینه واحدی برای جایگزینی لایت روم برای نیازهای «ویرایش روزمره» شما ایده آل نیست. بدون ترتیب خاصی، در اینجا برخی از محبوب ترین انتخاب ها وجود دارد:

 • ON1 عکس خام
 • قرار گرفتن در معرض پوست بیگانه
 • گرفتن یکی
 • ACDS مشاهده نهایی
 • DxO PhotoLab
 • عکس نینجا
 • RawTherapee
 • Corel AfterShot Pro

همه اینها محصولات حرفه ای و معتبر هستند و شما نمی توانید اشتباه کنید. نکته مهم این است که هر زمان ممکن است به نرم افزاری که انتخاب می کنید بچسبید، زیرا در طول زمان می توانید آن را عمیقاً یاد بگیرید. به این ترتیب، با این که چگونه عکس خود را با ظاهر مورد نظر خود مطابقت دهید آشنا می شوید.

اسکرین شات لایت روم
این صفحه ویرایش در Adobe Lightroom است. به طور معمول، نرم افزارهای پیشرفته عکاسی دارای لغزنده هایی هستند که بسیار شبیه به آنهایی که در پانل سمت راست در اینجا وجود دارد.

10) تجهیزات مانیتور و کالیبراسیون

مهم است که رنگ هایی که در مانیتور رایانه خود می بینید در واقع رنگ هایی را که با دوربین خود گرفته اید، حداقل در سطح وسیعی منعکس کنند. در غیر این صورت، ویرایش‌هایی که روی یک عکس انجام می‌دهید اساساً دارای نقص خواهد بود.

مشکل این است که اکثر مانیتورها مشکلات عمده رنگی دارند یا در وهله اول مانیتورهای خوبی نیستند. مهم است که مانیتوری بخرید که یک پنل “IPS” (تغییر در هواپیما) باشد و حداقل یک مانیتور 8 بیتی (و در حالت ایده آل یک مانیتور 10 بیتی یا بیشتر با گستره وسیع) تهیه کنید. به این ترتیب، مانیتور شما می تواند بیشترین طیف رنگ را نمایش دهد و بهترین بازتولید رنگ را به شما ارائه دهد. مانیتورها ممکن است گران باشند. یکی از گزینه های معقول تری که ما توصیه می کنیم Dell U2415 با قیمت 220 دلار است. با این حال، قبل از خرید هر چیزی باید راهنمای ما برای خرید یک مانیتور خوب برای عکاسی را بخوانید تا بهتر متوجه شوید که چه مشخصاتی را باید جستجو کنید.

پس از آن، همچنان باید مانیتور خود را کالیبره کنید . اینجاست که یک قطعه سخت افزار خارجی رنگ های مانیتور را اندازه گیری می کند و نمایه دقیق تری ارائه می دهد. دو شرکت محبوب برای محصولات کالیبراسیون Datacolor و ColorMunki هستند که از 100 تا 120 دلار شروع می شوند. این ممکن است واضح ترین قطعه از تجهیزات دوربین نباشد، اما برای بسیاری از عکاسان یکی از موارد مهم است. همچنین اگر این موضوع مورد علاقه شماست، می‌توانید درباره  کالیبره کردن مانیتور بیشتر بخوانید.


11) سایر لوازم جانبی

در کنار تمام این تجهیزات لازم دوربین، لوازم جانبی مهم دیگری نیز وجود دارد که در طول مسیر باید در نظر بگیرید.

ابتدا، برای نگهداری دوربین، لنزها، فیلترها و سایر وسایل خود، به یک کیت تمیزکننده نیاز دارید. این شامل پارچه های میکروفیبر و اسپری تمیزکننده لنزهای شما و همچنین راهی برای تمیز کردن سنسور دوربین در صورت کثیف شدن آن است. گزینه‌های زیادی وجود دارد، از جمله محلول‌های تمیزکننده مرطوب و محصولات خشک‌شویی مانند برس‌های حسگر . ما همچنین سنسور ژل استیک خود را در برای این منظور می‌فروشیم.

همراه با کیت تمیز کردن، ممکن است لوازم جانبی مختلفی مانند شاتر از راه دور، ضمیمه‌های GPS، محرک‌های حرکتی، چاپگرها و غیره را نیز بخواهید. بازار لوازم جانبی عکاسی بسیار بزرگ است. توصیه ما این است که از خرید برخی از این تجهیزات تخصصی تر خودداری کنید تا زمانی که متوجه شوید به چه ژانری از عکاسی علاقه دارید. برای مثال، شما نمی خواهید مجموعه ای از نورهای استودیویی با کیفیت بالا بخرید، فقط متوجه می شوید که عکاسی منظره را به جای پرتره ترجیح می دهید.

در ابتدا گرفتار لوازم جانبی نشوید. با کیت اصلی دوربین و لنز خود شروع کنید و ببینید که بعد از آن عکاسی شما به چه سمتی می رود. فقط در صورت نیاز لوازم جانبی اضافی خریداری کنید.

نوردهی طولانی مدت - از راه دور
این عکس بیش از دو دقیقه زمان نوردهی دارد و به همین دلیل است که ستاره های آسمان مانند رگه هایی به نظر می رسند. نوردهی های بسیار طولانی مانند این راحت ترین عکسبرداری با شاتر از راه دور است .

12) هشدار: آن بسته را نخرید

ما این راهنمای تجهیزات دوربین را با یک هشدار سریع تکمیل می‌کنیم: هنگام خرید دوربین خود، بسته‌های عکاسی همه‌کاره را هر چند وسوسه‌انگیز نخرید.

در اکثر وب‌سایت‌های خرده‌فروشی عکاسی – Amazon، B& Adorama، و غیره – می‌توانید کیت‌هایی را پیدا کنید که شامل بسیاری از مواردی است که تاکنون در مورد آنها صحبت کرده‌ایم. این بسته‌ها ممکن است شامل دوربین، لنز، کیف شانه، فیلترها، تجهیزات تمیز کردن، سه پایه، کارت‌های حافظه و باتری‌های اضافی و سایر لوازم جانبی باشد. برای “راحتی”، ​​این بسته ها اغلب 100 دلار بیشتر از کیت پایه قیمت دارند. مشکل؟ لوازم جانبی اضافه شده تقریباً همیشه ناخواسته ارزان قیمت هستند.

بسیاری از عکاسان را دیده‌ایم که پول این بسته‌ها را دور می‌ریزند تا بعداً تقریباً همه اقلام را از یک تولیدکننده با کیفیت بالاتر خریداری کنند. همانطور که کیت هایی مانند این ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد، آنها صرفاً سرمایه بدی برای یادگیری عکاسان هستند. برخی از بسته‌های موجود در بازار خوب هستند، اما تعداد بسیار بیشتر آنها ارزش قیمت را ندارند.

13) نتیجه گیری

انتخاب کیت دوربین مناسب به آسانی خرید یک دوربین خوب نیست. همچنین باید در مورد سه پایه ها، فیلترها، نرم افزارهای پس از پردازش، باتری ها، کارت های حافظه، لوازم جانبی و غیره فکر کنید. خبر خوب این است که برای رسیدن به آنجا نیازی به هزینه گزافی ندارید. با یک دوربین D04:50:55SLR سطح پایه یا بدون آینه و همچنین چند لنز شروع کنید و در صورت نیاز از آنجا گسترش دهید.